Také Penguins zaváhali

Po včerejším zaváhání Detroitu ani dnes nemáme prvního finalistu. Pittsburgh podruhé v letošním play-off prohrál, když Flyers na domácím ledě snížili na 3:1 na zápasy.

Joffrey Lupul vstřelil v úvodní třetině dva ze tří gólů domácích a "Letci" si tak po vítězství 4:2 prodloužili letošní sezónu. Další zápas je na programu tuto neděli, kdy se obě mužstva střetnou již od 21:00 SEČ.

"Jsme teď znovu ve hře, ale stejný výkon musíme předvést také v Pittsburghu," řekl útočník Mike Richards. "Stále jsme v beznadějné situaci. Víme, že hora před námi je obrovská. Dnes jsme se nesnažili vše rozhodnout v deseti minutách. Hráli jsme po celý zápas naplno a to nám přineslo úspěch."

Pochod "Tučňáků" za Stanley Cupem se tak opět zadrhl. Navíc opět prohráli ve čtvrtém zápase série, když stejně jako v předchozím kole proti Rangers, tak i dnes podali nepřesvědčivý výkon.
Jordan Staal sice dvěma góly ve třetí třetině snížil, avšak Lupul v poslední minutě pečetil první vítězství Flyers do prázdné brány.

"Povedla se jim první třetina a nám ne," řekl kapitán Penguins Sidney Crosby. "To bylo rozhodující. Ve druhé a třetí třetině jsme hráli naplno?bylo to však příliš pozdě."
Série se tedy vrací do Pittsburghu, kde jsou domácí bezchybní (7-0). "Chceme to skončit," řekl Crosby. "Rozhodně v každé sérii neočekáváme, že bychom vyhráli čtyři zápasy v řadě."
Pouze dva týmy historie NHL dokázaly zvrátit stav série 3:0 na zápasy a postoupit. V roce 1942 to dokázali Maple Leafs a v roce 1975 New York Islanders, kteří otočili sérii s Pittsburghem. Penguins ve všech třech kolech letošního play-off získali vedení 3:0 v sérii, avšak pouze Ottawě (první kolo) uštědřili čistý debakl (4:0).

Zápas se opět dohrával ve velké nervozitě, o čemž svědčí vyloučení Richardse a Crosbyho několik sekund před koncem závěrečné sirény. "Vypadalo to, že si myslel, že jsem ho chtěl seknout, ale já jenom odehrával puk," řekl Richards. "Možná, že byl naštvaný, že prohrává, tak se mě snažil seknout. Rozhodně se nebojíme přitvrdit a pobíhat okolo jako zbabělci."

Martin Biron se poprvé v této sérii představil ve vrcholné formě, když zastavil celkem 36 střel soupeře. Flyers také pomohlo, že dali první gól, neboť v případě, že Penguins skórují jako první, tak v letošním play-off ještě nenašli přemožitele (9-0). Svěřenci Johna Stevense také nastoupili v novém složení. Richards se postavil do útoku k Brierovi a vystrnadil tak trápícího se Václava Prospala.
Domácí se opět museli obejít bez obránců Kimmo Timonena a Braydona Coburna, kteří by však již v neděli mohli nastoupit.